AUTORSKIE PRZEDSZKOLE  DLA DZIECI Z WYZWANIAMI W ROZWOJU

Przedszkole BINGO to kameralne, butikowe przedszkole ukierunkowane na pracę  z dziećmi z wyzwaniami w rozwoju. Pracujemy w duchu komunikacji opartej na empatii i zrozumieniu, wspierając się założeniami pedagogiki M.Montessori. Naszym podopiecznym zapewniamy bogatą ofertę zajęć wspierających i terapeutycznych a przede wszystkim zaś absolutne poczucie bezpieczeństwa i dużo wspaniałej zabawy. Podczas codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy szereg nowatorskich metod terapeutycznych mających na celu wszechstronne stymulowanie rozwoju dzieci. Naszych małych podopiecznych uczymy tolerancji, wzajemnego szacunku, współdziałania i empatii już od najmłodszych lat. Pragniemy aby wyrośli na wrażliwych, otwartych i życzliwych ludzi.

MIEJSCE…

Mieścimy się w pięknej willi z własnym ogrodem w cichej i spokojnej części Wrocławia- osiedlu Żerniki. Infrastruktura przedszkola została w pełni dostosowana do potrzeb dzieci i rodziców. Dzieci uczęszczające do Bingo mają do dyspozycji:

  • Sale edukacyjne- wyposażone w nowoczesne pomoce edukacyjne
  • Salę Doświadczania Świata;
  • Gabinet Integracji Sensorycznej:
  • Gabinet logopedyczny;
  • Gabinet rehabilitacyjny;
  • Plac zabaw;
  • Przestronną szatnię;
  • Ogródek owocowo-warzywny ( samodzielnie uprawiany przez dzieci).

BEZPIECZEŃSTWO…

Bezpieczeństwo dzieci jest naszym priorytetem. Posiadamy pozytywną opinię Straży Pożarnej i Sanepidu. Z niezwykłą starannością dobieramy pomoce edukacyjne, zabawki czy sprzęt terapeutyczny. Dbamy o to by otoczenie Twojego dziecka było bezpieczne i pozwalało na “mądre”, twórcze i rozwijające spędzanie czasu. Wyposażenie przedszkola tj. dywany, meble, leżaczki itp. – posiadają wszelkie potrzebne atesty. Farby, którymi pomalowaliśmy nasze wnętrza posiadają atesty higieniczne i są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

PROGRAM…

Realizujemy podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej także Roczne Obowiązkowe Przygotowanie Przedszkolne tzw. zerówkę. Nadzór pedagogiczny nad placówką pełni Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Zajęcia dydaktyczno- wychowawcze w BINGO realizowane są zgodnie z programem wychowania przedszkolnego a także równolegle z programem wykorzystującym elementy pedagogiki M.Montessori. Realizujemy także autorskie programy edukacyjne, których celem jest wszechstronne stymulowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi.

ZWIERZĘTA…

W Bingo mieszkają także rybki i królik o które dbają nasze przedszkolaki.  Dzieci karmią, sprzątają i dbają o małych podopiecznych. Oprócz tego naszym przedszkolu  odbywają się zajęcia edukacyjne w asyście zwierząt. tj. psy, koty, konie, kozy czy alpaki. Na zajęciach oprócz niezapomnianej, wspaniałej zabawy dzieci uczą się szacunku, opiekuńczości i prawidłowego, bezpiecznego zachowania. Bo chcemy, żeby nasze maluchy wyrosły na wspaniałych dorosłych o wielkim sercu do wszystkich zwierząt.

TWÓRCZOŚĆ…

„Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą kiedy się dorośnie” P.Picasso i zgodnie z tymi słowami w naszym przedszkolu odbywa się dużo zajęć artystycznych i sensorycznych. Żadna masa czy faktura nie jest nam straszna. Malujemy rączkami, stopami, lepimy, ugniatamy, wycinamy…- rozwijamy swoją kreatywność, sprawność motoryczną, dostarczamy naszym zmysłom dużo wrażeń a przede wszystkim zaś wspaniale się bawimy.