AUTORSKIE PRZEDSZKOLE DLA DZIECI Z WYWANIAMI W ROZWOJU

BINGO to kameralne, butikowe przedszkole ukierunkowane na pracę z dziećmi z wyzwaniami w rozwoju. W przedszkolu posiadamy 15 miejsc przeznaczonych dla dzieci w wieku 2,5-6 lat. Nie jesteśmy tradycyjnym przedszkolem terapeutycznym.  Pracujemy w duchu komunikacji opartej na empatii i zrozumieniu, wspierając się założeniami pedagogiki M.Montessori. Chcemy aby pobyt w przedszkolu nie kojarzył się dzieciom z tradycyjną formą terapii stolikowej. Naszym podopiecznym zapewniamy bogatą ofertę zajęć wspierających i terapeutycznych a przede wszystkim zaś absolutne poczucie bezpieczeństwa i dużo wspaniałej, rozwijającej zabawy.

MIEJSCE…

Nasza siedziba mieści się w willi z ogrodem pośród domków jednorodzinnych na cichym i spokojnym osiedlu Żerniki we Wrocławiu. Dla potrzeb naszych podopiecznych przygotowałyśmy ponad 200 m2. Infrastruktura przedszkola została w pełni dostosowana do potrzeb dzieci i rodziców. Dzieci uczęszczające do Bingo mają do dyspozycji:

  • sale edukacyjne, wyposażone w nowoczesne pomoce edukacyjne i certyfikowane, mądre zabawki
  • salę doświadczania świata
  • gabinet integracji sensorycznej/ rehabilitacyjny
  • gabinet do terapii metodą Padovan
  • gabinet logopedyczny
  • przestronną szatnię
  • plac zabaw wraz z ogródkiem

 

WARTOŚCI…

Celem naszej pracy jest zrozumienie, a nie zapamiętanie dlatego też nauka odbywa się poprzez ciągłe eksperymentowanie i sprawdzanie, śledzenie, poszukiwanie i obserwowanie. Celem takiego podejścia jest wykształcenie w dziecku wewnętrznego poczucia celu i motywacji, samodzielności i wiary we własne siły. Szanujemy indywidualność każdego dziecka. Kładziemy nacisk na rozpoznawanie i realizowanie potrzeb rozwojowych, a nie jednolity system nauczania. Dzieci rozwijają się według własnego planu rozwojowego, ucząc się we własnym tempie.