BINGO to kameralne, butikowe przedszkole ukierunkowane na pracę z dziećmi z wyzwaniami w rozwoju. W przedszkolu posiadamy 15 miejsc przeznaczonych dla dzieci w wieku 2,5-6 lat. Nie jesteśmy tradycyjnym przedszkolem terapeutycznym.  Pracujemy w duchu komunikacji opartej na empatii i zrozumieniu, wspierając się założeniami pedagogiki M.Montessori. Chcemy aby pobyt w przedszkolu nie kojarzył się dzieciom z tradycyjną formą terapii stolikowej. Naszym podopiecznym zapewniamy bogatą ofertę zajęć wspierających i terapeutycznych a przede wszystkim zaś absolutne poczucie bezpieczeństwa i dużo wspaniałej, rozwijającej zabawy.

 

MIEJSCE…

 

Nasza siedziba mieści się w willi z ogrodem pośród domków jednorodzinnych na cichym i spokojnym osiedlu Żerniki we Wrocławiu. Dla potrzeb naszych podopiecznych przygotowałyśmy ponad 200 m2. Infrastruktura przedszkola została w pełni dostosowana do potrzeb dzieci i rodziców. Dzieci uczęszczające do Bingo mają do dyspozycji:

 

-sale edukacyjne, wyposażone w nowoczesne pomoce edukacyjne i certyfikowane, mądre zabawki

-salę doświadczania świata

-gabinet integracji sensorycznej/ rehabilitacyjny

-gabinet do terapii metodą Padovan

-gabinet do terapii logopedycznej/ neurologopedycznej

-przestronną szatnię

-plac zabaw wraz z ogródkiem

 

 WARTOŚCI…

 

Celem naszej pracy jest zrozumienie, a nie zapamiętanie dlatego też nauka odbywa się poprzez ciągłe eksperymentowanie i sprawdzanie, śledzenie, poszukiwanie i obserwowanie. Celem takiego podejścia jest wykształcenie w dziecku wewnętrznego poczucia celu i motywacji, samodzielności i wiary we własne siły. Szanujemy indywidualność każdego dziecka. Kładziemy nacisk na rozpoznawanie i realizowanie potrzeb rozwojowych, a nie jednolity system nauczania. Dzieci rozwijają się według własnego planu rozwojowego, ucząc się we własnym tempie.

 

 

PROGRAM…

 

W przedszkolu realizujemy obowiązującą Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego opracowaną przez MEN a także autorskie programy edukacyjne. Dbamy o to aby jak najlepiej przygotować naszych podopiecznych do szkolnej przygody. Każde dziecko objęte zostaje intensywnym programem terapeutycznym zgodnym z  opracowanym przez wielospecjalistyczny zespół Indywidualnym Programem Edukacyjno-Terapeutycznym. Pomimo tego, że jesteśmy placówką specjalistyczną- dbamy aby dla dzieci przedszkole był miejscem zabawy i radości- jest to nasz fundament. Chodzimy na spacery, jeździmy na wycieczki, wspólnie malujemy, gotujemy, muzykujemy i doświadczamy !

 

KONTAKT ZE ZWIERZĘTAMI…

 

Nasze przedszkolaki uczestniczą w licznych formach zajęć umożliwiających im obcowanie z różnego rodzaju zwierzętami. W miesiącach od wczesnej wiosny do późnej jesieni na regularne zajęcia hipoterapii przyjeżdża do nas kucyk z zaprzyjaźnionej stajni. Oprócz tego dzieci uczestniczą w regularnych zajęciach dogoterapii. Odwiedzają nas też alpaki, koty, papugi, króliki, żółwie… Różnego rodzaju formy zooterapii towarzyszą nam na co dzień. Dbamy o to, aby prócz naturalnej radości z obcowania ze zwierzętami- uczyć dzieci  odpowiedzialności, opiekuńczości i wrażliwości na ich potrzeby. Chcemy aby nasi podopieczni wyrośli właśnie na pełnych szacunku i miłości do zwierząt ( i nie tylko) dorosłych !